fbpx

Nasza oferta to nie tylko tworzenie stron internetowych ale także kompleksowe projektowanie sklepów internetowychdlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Tworzymy strony internetowe od podstaw, oraz sklep internetowy dla każdej branży. Zajmujemy się także optymalizacją i pozycjonowaniem stron. W cenie gwarantujemy darmowe szkolenie z obsługi systemu, oraz dostęp do bezpłatnych materiałów szkoleniowych video. Dzięki półrocznemu wsparciu technicznemu pozwolimy Ci skupić się na firmie.

Kontakt
SEO Strony internetowe

Co to jest AMP

Co to jest AMP i na czym polega

Co to jest AMP i na czym polega? Coraz więcej osób przegląda internet na urządzeniach mobilnych. Ponad połowa wyszukiwań w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych.

Zwiększona popularność korzystania z urządzeń mobilnych do przeglądania Internetu. Wymusza na właścicielach stron internetowych lub sklepów, przebudowę swoich systemów. Aby poprawnie wyświetlały się na urządzeniach mobilnych.

Dlatego, aby ułatwić tworzenie sklepów internetowych oraz sklepów zgodnych ze standardami. Oraz poprawnie wyświetlających się na urządzeniach mobilnych powstała technologia AMP.

Co to jest AMP?

AMP (Accelerated Mobile Pages.) W wolnym tłumaczeniu: Przyspieszenie strony mobilne. Jest to projekt na zasadach Open Source wspierany przez Google. Który ma na celu promowanie tworzenia stron internetowych, które na urządzeniach mobilnych są maksymalnie zoptymalizowana.

Przez to właśnie inicjatywa opracowała określone standardy projektowania stron.

Dzięki czemu mogą one być atrakcyjne oraz działać bardzo szybko na przenośnych urządzeniach mobilnych. Podczas tworzenia AMP Google wspierało duże grono developerów, wydawców, projektantów stron internetowych.

Technologię AMP dzielimy na kilka spójnych z sobą technologii:

  • AMP HTML – to zasadniczo standardowy HTML, na którego nałożono pewne ograniczenia.
  • AMP JavaScript – Biblioteka zapewnia szybkie renderowanie stron AMP HTML.
  • AMP Cache – Pamięć podręczna Google AMP Cache służy do obsługi cachowanych stron AMP HTML.

Dlaczego warto zainteresować się przyspieszonymi stronami mobilnymi?

  • SEO i większy ruch
  • Mniejszy współczynnik odbicia i wydłużony czas przebywania na stronie
  • Obecność w karuzeli Google

Co to jest AMP i na czym polega?

Dlatego tak ważne jest, aby strona internetowa lub sklep internetowy był wykonany z największą starannością. Oraz bardzo dobrze wyświetlał się na wszystkich urządzeniach. Czyli responsywny (RWD). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty tworzenia stron internetowych oraz tworzenia sklepów internetowych

Co to jest AMP i na czym polega
Co to jest AMP i na czym polega