fbpx

Nasza oferta to nie tylko tworzenie stron internetowych ale także kompleksowe projektowanie sklepów internetowychdlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Tworzymy strony internetowe od podstaw, oraz sklep internetowy dla każdej branży. Zajmujemy się także optymalizacją i pozycjonowaniem stron. W cenie gwarantujemy darmowe szkolenie z obsługi systemu, oraz dostęp do bezpłatnych materiałów szkoleniowych video. Dzięki półrocznemu wsparciu technicznemu pozwolimy Ci skupić się na firmie.

Kontakt

Jak rozpocząć przygodę z stroną internetową lub sklepem internetowym? Co oznaczają te wszystkie pojęcia domena, certyfikat SSL? Na zasadzie krótkich pytań i odpowiedzi postaramy się Ci wytłumaczyć większość używanych pojęć. Oraz terminologii używanej podczas obsługi strony www.

Zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego lub własnej strony internetowej, ale nie wiesz od czego zacząć, osoba która będzie ją robić zadaje 100 pytań na które nie znasz odpowiedzi ? Postaramy się krok po kroku odpowiedzieć na wszystkie pytania używając prostego języka. Zaczynamy od początku:

Pytania i Odpowiedzi

Domena jest to Twój indywidualny adres w internecie pod którym zostanie znaleziona Twoja strona lub sklep. Przykład naszej strony, aktualnie jesteś na stronie Webmaster Team która ma domenę webmaster-team.pl Jest to Twoja własna nazwa plus końcówka .pl lub inne .com  .net   .into

Hosting jest to wirtualna przestrzeń dyskowa w internecie na której wrzucasz pliki swojej strony. Przykładowa nasza strona webmaster-team jest umieszczona na dysku w internecie, dzięki podpięciu do niej domeny możesz właśnie teraz ją oglądać. Działa to na zasadzie Twojego komputera, masz dysk a na nim pliki, gdyby dało się udostępnić je komuś za pomocą linku, ktoś mógłby na Twoim dysku oglądać udostępnione  mu elementy.

SSL jest  to narzędzie poświadczające wiarygodność domeny bądź domeny oraz jej właściciela, czyli Twojej stroni i Ciebie. Potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Często przy adresie widzisz zieloną ramkę lub zamkniętą kłódkę. Jest gwarantem zachowania poufności danych i całej komunikacji. Gwarancja ta jest udzielana przez niezależny podmiot czyli wystawcę, firmę która gwarantuje takie bezpieczeństwo. Jest głównym wyznacznikiem zabezpieczonej strony, oraz w niewielkim stopniu wyznacznikiem dla Google.

Strona internetowa oparta na systemie CMS pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej. CMS czyli system zarządzania treścią na zasadzie: logujesz się do zaplecza, panelu administracyjnego, i na zasadzie edytora jak word możesz pisać treści i je udostępniać. W pewnym sensie coś jak Twoje konto na Facebooku, możesz w łaty sposób udostępniać treści i zdjęcia innym użytkownikom.

WordPress to nic innego właśnie jak CMS, czyli system zarządzania treścią. Sam system jest bardzo rozbudowany i ma mnóstwo możliwości, jeśli tylko posiadamy o nim wiedzę. W stopniu podstawowym daje możliwość tworzenia własnych stron internetowych, umieszczania w prosty sposób treści oraz zdjęć. Możemy z niego wykonać typową stronę internetową lub blog. Ale na tym jego funkcjonalności się nie kończą.

WooCommerce jest to dodatek sklepu do WordPress. Działa na zasadzie wtyczki, po jej zainstalowaniu nasz CMS WordPress jest bogatszy o funkcjonalność sklepu. W prosty sposób możemy dodawać produkty jak i je sprzedawać jak na innym typowym sklepie typu Allegro.

PrestaShop jest także typowym sklepowym CMS, lecz bez innych funkcji w przeciwieństwie do WordPress jest typowym sklepem a nie stroną lub blogiem.

SocialMedia to nic innego jak media socjalne czyli typowy Facebook, Instagram  Twitter i wiele innych miejsc skupiających  ludzi online.

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jedna strona składa się z 5 podstron i niewielkiej ilości treści, a kolejna będzie składać się z dziesiątek podstron, mnóstwa treści grafik itp. Każda strona by uczciwie można było ją wycenić należy przeprowadzić wycenę. w Naszym przypadku stronę internetową możemy wykonać w kwocie od 1000 zł

Tak jak w  pytaniu ile kosztuje strona, tu także możemy rozmawiać o małym sklepie z kilkoma produktami i kilkoma zakładkami bo rozbudowany sklep składający się z setek produktów, kategorii oraz wielu podstron. W naszym przypadku sklepy internetowe wykonujemy w  kwocie od 1800 zł

W zależności od trudności zlecenia i wytycznych klienta strony wykonujemy od 5 dni do maksymalnie 2 tygodni.

Optymalizacja jest to skomplikowany proces dostosowania strony internetowej lub sklepu internetowego do wymogów Google oraz innych wytycznych składowych typu język pisania strony, sposób wykonania i wyglądu strony, jakość tekstu i zdjęć. Więcej na ten temat poczytasz na naszym blogu.

SEM co to jest? SEM, to skrót od Search Engine Marketing. To nic innego jak płatna reklama w wynikach wyszukiwania oraz na innych serwisach partnerskich Google. 

SEO (czyli z ang. Search Engine Optimization) to długi i skomplikowany proces budowania ruchu z organicznych wyników wyszukiwania. Głównie opiera się na optymalizacji stron pod kątem wyszukiwania (np. algorytmów Google) oraz budowaniu tzw. autorytetu.

Pozycjonowanie to nic innego jak właśnie SEO.

Remarketing, czyli reklama śledząca to najlepszy sposób aby użytkownik powrócił na Twoją stronę i zrealizował cel zakupowy. Remarketing to także idealne rozwiązanie dla chcących podnieść świadomość swojej marki i poprawić swoją widoczność wśród użytkowników i klientów.